close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Leona Lewis

19. january 2008 at 23:42 | FANS |  BIOGRAPHY
Prosím všechny návštěvníky stránek aby nekopírovali žádný obsah tohoto článku bez mého povolení. Dal jsem si s tímto článkem a informacemi v něm velkou práci, která zahrnuje i informace, ke kterým není snadné se dostat na internetu - děkuji za pochopení. Vždy také uvádějte zdroj - děkuji!


Celým jménem Leona Louise Lewis se narodila 3. Dubna 1985 v Anglii. Už jako malá chodila Leona na kroužek zpěvu. Učitel zpěvu si všiml že tato malá dívenka má na svůj věk skvělý hlas takže po domluvě s rodiči otcem Aural Josiah a matkou Maria Lewis se mladá Leona mohla účastnit pěveckých soutěží. Ve svých 10 letech napsala svoji první píseň Keys To My Heart (Klíče k mému srdci).

V roce 2006 přihlásil přítel Lou Leonu do soutěže. Leonin první pěvecký výkon tak překvapil porotu že Simon Cawell prohlásil "Jestli ty nevyhraješ, tak tento národ neví co je hudba". Aniž by si to uvědomil, Leona nadála procházela soutěží, z kola do kola a nakonec několik dní před Vánocemi Leona soutěž vyhrála. První žena co vyhrála X-Factor v Anglii stála v objetí na pódiu se svými již vypadlými spolusoutěžícími, naproti ní stálo publikum a tleskalo. Moderátorka Kate Thornton je zopakovala "Leona se stala první vítězkou X-Factoru, a získala smlouvu s nahrávací společností!" Poté následoval přímí přenos z firmy kde se tisknou CD a Andi Peters druhý moderátor stiskl tlačítko. Tím se historicky začal tisknout první singl Leony nazvaný A MOMENT LIKE THIS. Tohoto singlu (!) se prodalo již více jak 600 000 kusů a v Anglii (UK) to vytvořilo nový rekord!

6. ledna 2007 Leona začala pracovat na svém prvním studiovém albu. V té době o Leoně opravdu nebylo nic slyšet. Internetové stránky nepřicházeli s aktualizacemi jen v televizi běžel videoklip k singlu A Moment Like This.
O to větší rána přišla na podzim roku. MTV UK odvysílalo poprvé videoklip 'Bleeding Love'. Pilotní singl z debutového alba SPIRIT vyšvihlo Leonu nahoru tak rychle že okamžitě zabodovala ne jen ve své rodné zemi Anglii, ale také ve Francii, Německu, a za oceánem v Americe. Song 'Bleeding Love' se zaryl pod kůži většině, a Leoně se začala budovat základna fanoušků. Singl 'Bleeding Love' se prodával až neuvěřitelně rychle. Singlu (který obsahuje na fyzickém nosiči jen 2 písně) se jen v Anglii prodalo více jak jeden milion kusů. Na Anglickém MTV byla Leona nejhranější interpret.

O to větší očekávání veřejnosti padlo na chystané debutové album které dostalo název 'Spirit'. Album vyšlo v listopadu 2007, a hned po neuvěřitelných 2 týdnech stalo nejrychleji prodávaným debutovým albem. O to víc stoupla pozornost směrem k Leoně. Z alba byly vydané další úspěšné singly jako 'Better In Time' nebo 'Forgive Me', vše se objevilo na 1. místě britských hitparád. V roce 2008 vyšla re-edice alba 'Spirit'. Která obsahovala tři nové písně včetně singlu 'Run' který měl větší úspěch v podání Leony než ve svém originále od skupiny Snow Patrol. Re-edice debutového alba obsahovala i nový booklet a DVD s videoklipy této éry.

Začátkem roku 2009 se objevily první oficiálně podané informace o práci na druhém studivém albu. Po té opět rozruch kolem Leony opadl. V létě toho roku na internet unikla demo nahrávka Justina Timberlaka s Leonou pojmenovaná 'Don't Let Me Down', která se ve finální verzi objevila na druhém albu pojmenovaném 'Echo'.

Leona se vrátila v říjnu 2009 s prvním singlem z druhého alba pojmenovaným 'Happy'. Premiéru měl také videoklip. Poté měly věci rychlý spád. Byl zveřejněný obal i název druhého alba 'Echo', objevily se nové fotografie a informace o autobiografii. 13. října 2009 vyšla autobiografická kniha 'Dreams' i s nezveřejněnými fotografiemi od Deana Freemana, a soukromého foto alba Leony.

13. listopadu 2009 (pátek 13.) vyšlo druhé album Echo v Anglii a Irsku. Poté v Německu, později bylo album vydané také ve zbytku Evropy, Americe a Japonsku. Spekulace o druhém singlu z alba se objevili začátkem prosince. 5. prosince se objevil oficiální cover singlu I Got You. Druhým a posledním singlem z éry Echo.

Po vydání alba se v létě 2010 konalo první Leonino turné pojmenované The Labyrinth Tour se kterým Leona koncertovala tři měsíce po celé Anglii a Irsku. Bohužel doufání fanoušků že by se Leona rozjela do celé Evropy se nakonec nesplnila. Záznam turné pořízený v Londýnské O2 Aréně vyšel také na CD a DVD.

Fanoušci bojovali také za třetí singl a to rovnou píseň 'Outta My Head'. Zahraniční Leonino fórum vytvořilo speciální server a akci při které si v rámci propagace mohli lidé zadarmo během jednoho víkendu stáhnout song 'Outta My Head'. I přes velkou snahu, rádia song odmítla hrát a vydavatelství vydat. Album Echo bylo na konci své cesty.

15. července 2011 měl světovou premiéru na rádiu BBC 1 v show Scotta Millse pilotní singl 'Collide' z nové zatím nepojmenované třetí desky.
Po té co vyšel singl Collide nastatla soudní přetahovaná. DJ Avicii zažaloval Leonu Lewis za použití samplu své písni. Avicii zrovna v té době chtěl ten samí sampl dát do jiné písně. Vydavatelství se postavilo za Leonu podle nějž Avicii moc dobře věděl, že se chystá vydání této písně. Ačkoliv se Leona dostavila k soudu osobně, vše se nakonec vyřešilo mimosoudní dohodou. K názvu písni se přidalo 'feat. Avicii'. Singl nikdy nevyšel na fyzickém nosiči. Premiéra klipu Collide byla naplánovaná na 26. srpna, a ve stejný den byl zveřejněn název třetího studiového alba Glassheart, a na albu Glassheart se objevil pouze remix písně.

Album Glassheart bylo kvůli incidentu s autorskými právy odloženo z listopadu 2011 na březen 2012. Mezi tou dobou si ale Leona rozmyslela koncept alba, ke kterému byla donucená také ze strany vydavatelství, kteří chtěli aby Leona zkoušela více taneční styl, a tak započala práce na novém materiálu. Během této doby prochází Leonin osobní život krizí když se s ní dlouholetý přítel Lou rozchází, a navíc po ní žádal čtyřicet milionů liber za to, že to byl on, kdo jí přihlásil do soutěže X Factor kterou vyhrála. Leona mu nechala svůj Londýnský byt.

Leona si na tvorbu nového materiálu přizvala producenty jako Darkchild a opět spolupracovala s Ryanem Tedderem (Bleeding Love). V září měl premiéru první singl z "nového" alba pojmenovaný 'Trouble feat. Childish Gambino'. Pár týdnů poté měl premiéru hudební videoklip, který přinesl i sólovou verzi písně Trouble, která nakonec zaujala své místo na albu zatímco verze s hostem Childish Gambino se přesunula pouze na deluxe verzi.

Po ročním odkladu, konečně, 12. října 2012 vyšla deska Glassheart v Irské Republice. V pondělí 15. října následuje vydání v Anglii, kde se Leona zúčastnila také autogramiády na kterou fanoušci stáli frontu již od samého rána před obchodem HMV v Londýně.
*Stránka leonalewis.blog.cz přinesla 12. října exkluzivní fotografie bookletu alba v deluxe verzi.
Ve stejný den, kdy začal první prodej alba, 12. října, šli do prodeje i lístky na Leonino oficiálně oznámené Glassheart Tour 2013. Turné Glassheart bylo komornější a Leona s ním procestovala nejen Anglii ale také Německo, kde Leona také účinkovala jako hudební host na show Art On Ice.

V létě 2013 začala Leona natáčet svůj debutový film, muzikál 'Walking On Sunshine', který obsahuje písně z osmdesátých let. V tu samou dobu začala nahrávat Leona své první tématické album, a to Vánoční desku pojmenovanou 'Christmas, With Love'. Pilotní singl 'One More Sleep' měl premiéru v polovině listopadu. Album 'Christmas With Love' vyšlo 29. listopadu v Irsku a Německu. 2. prosince bylo pak album k dostání v Anglii, Americe a Evropě.

Rok 2014 byl pro Leonu ve znamení změn. Leona skrze dopis určený fanouškům přes sociální síť Facebook oznámila, že po sedmi letech odchází od vydavatelství Syco Music patřící Simonovi Cowellovi a spadající pod hlavičku Sony Music. Změnu uvítali fanoušci, kterým ze strany vydavatelství scházela řádná propagace jejich oblíbené umělkyně a vydávání singlů. Leona podepsala smlouvu s vydavatelstvím Island Records spadající pod Universal Music Group. Zároveň Leona podepsala smlouvu s Def Jem Recordings, vydavatelstvím, které bude Leonina alba distribuovat ve Spojených Státech. Smlouva s Def Jem je na čtyři budoucí alba, fanouškům tedy zaručuje, že nového materiálu se od Leony zajisté dočkají dost. Koncem roku Leona posílá na internet krátkou ukázku nové písně která později dostává název Fire Under My Feet.

Začátkem roku 2015 jsou práce na novém albu v plném proudu. Leona vzkazuje, že nové album bude více ve stylu jejího debutu Spirit. V dubnu stejného roku Leona pořádá první živou show v budově svého nového vydavatelství v Londýně, kde poprvé živě zpívá pět písní z nového alba, které dostalo název 'I Am'.

Premiéra prvního singlu Fire Under My Feet probíhá 11. května 2015 na rádiu BBC po desáté hodině anglického času. Ve stejnou dobu se videoklip k této písni objevuje také na Youtube/Vevo. Datum vydání singlu je určený na 7 červen a album I Am se má v prodeji objevit také během léta.

Zdroje: Oficiální stránka, informace z (mtv.com, billboard.com), autobiografie 'Dreams', Facebook Leona Lewis.životopis je mé dílo! Prosím NEKOPÍROVAT BEZ POVOLENÍ AUTORA STRÁNEK JAKÉKOLIV ČÁSTI ŽIVOTOPISU!
 

2 people judged this article.

Poll

Klikni/Click

Klik/Click

Comments

1 kacik55 kacik55 | Web | 19. march 2008 at 15:39 | React

Leona Je suprová zpěvačka.

2 *_TeRQa_* *_TeRQa_* | 19. july 2009 at 12:10 | React

je nejlepčí :-*

3 Khulan Davaajav Khulan Davaajav | Email | 16. october 2009 at 22:58 | React

Leona lewis je proste nenahraditelná...

4 kakule13 kakule13 | 6. april 2010 at 15:23 | React

Leona Lewis je BOŽÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!!!!! :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

5 jakub lewis jakub lewis | 30. april 2010 at 9:09 | React

LEWIS je proste ta nejlepsi zpevacka na svete diky tomu jak dokaze barvit svuj hlas
LEONA LEWIS IsTHEbeST

6 David David | 1. november 2012 at 8:55 | React

Moc hezky sepsané, určitě to dalo mnoho práce. No hrubky v textu mě zarážely celé mé čtení. Prosím, oprav to.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama